UniCal

Moleküler Biyoloji ve Genetik Kulübü, “Meme Kanseri Farkındalık Ayı” kapsamında öğrenci ve personeli meme kanseri görülme sıklığı ve teşhis yöntemleri gibi konularda bilgilendirmek amacıyla 23-31 Ekim tarihleri arasında broşür dağıtacak.

Ataköy Yerleşkesi

Matematik Bilgisayar Kulübü, üyelerin yazılım bilgilerini geliştirmek amacıyla “Ionic ile Mobil Uygulama Geliştirme Eğitimi”ni düzenleyecek. BirBileneSor Teknoloji’den CO – Founder Gökhan Alpaslan tarafından Ionic Framefork'u ile Andorid ve IOS platformlarına mobil uygulama geliştirme eğitiminin verilecek etkinliğe, 23 Ekim Çarşamba günü 13.00-17.00 saatleri arasında Ataköy yerleşkesi 5B 12-14-16 numaralı derslik ev sahipliği yapacak.

Ataköy Yerleşkesi

Moleküler Biyoloji ve Genetik Kulübü, ülkemizdeki biyogirişimci sayısının arttırılabilmesi için mezuniyet öncesi lisans öğrencilerinin konu hakkında temel bilgileri edinmeleri amacıyla “Biyogirişimcilik: Fikirden Ürüne” başlıklı bir konferans düzenleyecek. Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü öğretim üyelerimizden Prof. Dr. Elif Damla Arısan’ın konuşmacı olacağı etkinlik, 24 Ekim Perşembe günü 16.00-17.00 saatleri arasında Prof. Dr. Atilla Özalpan Seminer Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Ataköy Yerleşkesi

İKÜ Fen-Edebiyat Fakültesi, Temel Fen ve Sosyal Bilimler alanında araştırma ve inceleme bakımından önemli olan çalışmaların ve akademisyenlerin yaptıkları çalışmaları paylaşması amacıyla “Kahve Bahane Buluşmaları”nı düzenlemeye devam ediyor. Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü öğretim üyelerimizden Prof. Dr. Yakup Çelik’in konuşmacı olacağı “Atilla İlhan” konulu seminer, 30 Ekim Çarşamba günü 15.00-17.00 saatleri arasında Erdal İnönü Seminer Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Ataköy Yerleşkesi

Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü, Attilâ İlhan’ın Türk edebiyatında bıraktığı düşüncelere ve kazandırdığı yeniliklere değinmek amacıyla “Şubat Yolcusu Attila İlhan 94 Yaşında” isimli bir konferans düzenleyecek. Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü öğretim üyelerimizden Prof. Dr. Yakup Çelik’in konuşmacı olacağı etkinlik, 8 Kasım Cuma günü 14.00-17.00 saatleri arasında Önder Öztunalı Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Ataköy Yerleşkesi